BaaS

Verimli Bulut Depolama

S3 Uyumlu Nesne Depolama
(ObjectStorage)

S3 Bulut Depolama hizmeti FixCloud ‘un S3 Object Storage uyumlu veri yedekleme çözümüdür. Veeam Backup and Replication‘a entegre olarak kullanılan bu disk alanı, işletmeler için bulut tabanlı yedekleme çözümünü hızlı ve en ekonomik olarak yapılmasını sağlar. Bu servis, işletmelerin veri güvenliğini sağlarken, kolay ve en düşük aylık maliyeti sunmaktadır. Müşteri Ortamında çalışan Veeam Backup & Replication (VBR) ‘a doğrudan entegredir, ek bir yazılım kurmayı gerektirmeden 3-2-1 kuralına uygun olarak sunucu yedeklerinin bir kopyasını bulutta saklanmasını sağlar.

Son dönemde artan fidye yazılımları (Ransomware) ve Siber Saldırılara karşı etkin koruma sağlamak ve risklerinden işletmenizi koruyabilirsiniz.

Immutable (Değişmezlik)

Immutable özelliği yedeklenen sunucu verilerinin belirtilen gün kadar silinmesini, üzerine veri yazılmasını engeller ve bu süre boyunca sadece okunabilir şekilde saklanır. Bu özellik fidye yazılımları ve siber saldırılara karşı etkin koruma sağlar.Immutable özelliği Veeam Backup and Replication v10 ile birlikte gelmektedir.

Veeam 10 ile Güvende: Sunucu Yedekleri FixCloud'ta

Veeam 10 ile birlikte gelen Immutable özelliğini kullanarak sunucu yedeklerinizin bir kopyasını FixCloud ‘un Tier III Facility + Operation GOLD sertifikalı Türk Telekom İstanbul Veri Merkezinde ve Tier IV Facility sertifikalı KKB Ankara Veri Merkezinde güvenle saklayabilirsiniz.

FixCloud ‘a anlık veri transfer hızı her bir müşteri için 100 Mbps ile sınırlıdır. ( Simetrik 100/100 )

S3 Uyumlu Object Storage hizmeti 1 TB ve üzeri katı ile tahsis edilir.

Veeam tarafında herhangi bir sunucu lisanslaması yoktur, depolama alanına sınırsız sayıda sunucu yedeği alınabilir.

Kurulum Hizmeti FixCloud Destek Ekibi tarafından ücretsiz sağlanır.

AES 256 bit şifreleme yapılarak, S3 Bulut Depolama alanına veriler şifrelenmiş olarak aktarılabilir.

S3 Bulut Depolama hizmeti, KVKK 'ya uygun olarak sunulmaktadır. Katmanlı Güvenlik Mimarisi ile korunmaktadır ve tüm erişimlerin log kayıtları tutulmaktadır.

S3 Bulut Depolama: Hızlı Kurulum ve Ayarlar ÇözümPark'ta!

S3 Bulut Depolama Hizmetimizin Kurulum ve Yapılandırma Ayarlarına ÇözümPark Bilesim Portalındaki makalemizden erişebilirsiniz.