SECaaS

Güvenli Bulut Çözümü

Genel Bakış

FortiWeb, web uygulamalarını ve API'lerini OWASP Top 10 tehditlerine,  DDOS  saldırılarına ve kötü niyetli bot saldırılarına karşı korur. Gelişmiş ML destekli özellikler güvenliği artırır ve yönetim yükünü azaltır.

Yetenekler arasında, tüm korunan uygulamalardaki en kritik tehditleri belirlemek için anormallik algılama, API keşfi ve koruma, bot azaltma ve gelişmiş tehdit analitiği yer alır.FortiWeb VM, yeni FortiFlex programının bir parçasıdır ve size hizmetlerinizi ve harcamalarınızı doğru boyutlandırma esnekliği sağlar.
Web Uygulama Güvenliği

Yasal kullanıcıları engellemeden ve geleneksel uygulama öğreniminin gerektirdiği aşırı yönetim yükü olmadan, uygulamalara yönelik bilinen ve sıfır gün tehditlerini engelleyin. Her uygulamayı modellemek için makine öğrenimini kullanan FortiWeb, yönetim yükünü artıran yanlış pozitifler oluşturmadan tehditleri engellemek için kötü niyetli anormallikleri tanımlar.

Bot Savunması

Arama motorları veya sağlık ve performans izleme araçları gibi meşru iş ihtiyaçlarını destekleyen botları engellemeden kötü amaçlı bot etkinliğini durdurun. Kullanıcı deneyimini kötüleştiren eski tekniklere olan bağımlılığı azaltın ve bot trafiğini doğru bir şekilde tanımlamak ve yönetmek için bot aldatma, biyometrik tespit ve makine öğrenimi gibi gelişmiş tekniklerden yararlanın. FortiWeb Bot Mitigation, kullanıcılarınızı gereksiz captcha'lar veya zorluklarla yavaşlatmadan ihtiyacınız olan görünürlüğü ve kontrolü sağlar.

API Keşfi ve Koruması

İşletmeler arası iletişimi mümkün kılan ve mobil uygulamaları destekleyen API'leri koruyun. FortiWeb API Discovery and Protection, uygulama trafiğini sürekli olarak değerlendirerek API'leri otomatik olarak keşfetmek için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. FortiWeb aynı zamanda API istismarlarına karşı koruma sağlamak için, kullanıma hazır politikaları kuruluşunuzun şema spesifikasyonuna (OpenAPI, XML, JSON) dayalı olarak otomatik olarak oluşturulan bir pozitif güvenlik modeli politikasıyla entegre edebilir. API'lerinizi koruyun ve API güvenliğini CI/CD işlem hattınıza sorunsuz bir şekilde entegre edin.

FortiWeb Bulut WAF

Web uygulamaları ve API'ler iş açısından kritik uygulamalar oluşturmak için tercih edilen araçlar haline geldi ve bu uygulamaların işin ihtiyaçlarına ayak uydurması gerekiyor.

FortiWeb, modern web uygulamalarını korumak için gereken performansı, yönetilebilirliği ve geniş koruma özelliklerini sunar.

Web Uygulama Koruması

Tüm OWASP İlk 10 tehditlerine, DDOS saldırılarına, bot saldırılarına ve daha fazlasına karşı koruma sağlar.

ML Tabanlı Tehdit Tespiti

Diğer savunmaların yanı sıra sıfır gün saldırılarına karşı koruma sağlamak ve yanlış pozitifleri en aza indirmek için ML'yi kullanır.

Güvenlik Yapısı Entegrasyonu

Gelişmiş kalıcı tehditlere (APT'ler) karşı savunma sağlamak için FortiGate NGFW'ler ve FortiSandbox ile entegre olur

Gelişmiş Analitik

Önerilen taktikler ve tehdit avlama özellikleriyle iş akışlarını kolaylaştırır

Yanlış Pozitif Azaltma

Politikaların ve istisna listelerinin günlük yönetimini en aza indirerek yalnızca istenmeyen trafiğin engellenmesini sağlar

Donanım Tabanlı Hızlandırma

Sektör lideri korumalı WAF aktarımları ve hızlı trafik şifreleme/şifre çözme olanağı sunar

Web Uygulama Güvenliği

Yasal kullanıcıları engellemeden uygulamalara yönelik bilinen ve sıfır gün tehditlerini engelleyin.

Bot Savunması

Meşru iş ihtiyaçlarını destekleyen botları engellemeden kötü amaçlı bot etkinliğini durdurun.

API Keşif Koruması

B2B iletişimlerini mümkün kılan ve mobil uygulamalarınızı destekleyen API'leri koruyun.

SOC Operasyonları

Ham olay verilerini en önemli tehditlerin net bir resminde birleştirmek için tehdit analitiğini kullanın.

Mevzuat Uygunluk

PCI-DSS gereklilikleri de dahil olmak üzere halka açık uygulamalarla ilgili düzenleyici uyumluluk gerekliliklerini ele alın.